ImageDzisiaj uczniowie klasy IIb mogli obejrzeć inscenizację pt. „Najważniejsza jest miłość”, którą przedstawiły dziewczynki z klas 1b,1c,3a i 3b uczęszczające na zajęcia teatralne do biblioteki. Aktorki zabrały widzów w miłosną podróż po Europie, w której niewidzialnym przewodnikiem był amorek. Tam, gdzie się pojawił ludzie smutni i samotni stawali się szczęśliwi. Pani Dyrektor z panią Wicedyrektor wyszły z przedstawienia bardzo uśmiechnięte- amorek zadziałał.

ImageDzisiaj pani Joanna Bąk zaprosiła uczniów z klas 1b i 1c do biblioteki na „Spotkanie z bajkami” i zgadywankami. Dziewczynki z kółka teatralnego przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów barwne przedstawienie, w którym pojawili się znani im bohaterowie: Śnieżka z krasnoludkami, Królowa Śniegu oraz Kay i Gerda, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Dziewczynka z zapałkami i wróżki.

Pierwszaki z aktorkami zatańczyły taniec leśnych ludków a następnie wypożyczyły swoją pierwszą lekturkę.
Dziękuję Ani, Kasi, Kindze, Aleksandrze, Karolinie, Patrycji, Karolci, Amelce, i Oli za świetną grę aktorską, która innym sprawiła radość.

Image3 grudnia uroczyście zakończyliśmy Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas drugich pt. „Kocie opowieści”. Tegoroczna edycja konkursu składała się z dwóch etapów: indywidualnego testu wiedzy i międzyklasowego konkursu zadań. Uczniowie poznali przygody rezolutnego kotka Filonka Bezogonka przygarniętego przez małą Birgitte.  Jego historia uczy tolerancji wobec odmienności oraz pokazuje, że nie warto się przejmować, jeśli ktoś się z nas wyśmiewa, bo często bywa tak, że jest to ktoś nieszczęśliwy.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielki Joannę Bąk i Zofię Skowronek. Nagrody dla zwycięzców sfinansowała Rada Rodziców. Dziękujemy!

Image26 listopada zakończył się 2-etapowy Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas trzecich „Wesołe przygody Pippi”. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat najsilniejszej, najsympatyczniejszej, najweselszej i najbogatszej dziewczynki na świecie, która mieszkała w Wilii Śmiesznotce razem ze swoją małpką i koniem. Klasy IIIa i IIIb w turnieju zadaniowym wykazali się bujną wyobraźnią, zręcznością, siłą i sprytem jak główna bohaterka z ich lektury. Najlepsi znawcy przygód Pippi otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Wszyscy uczestnicy konkursu słodycze. Konkurs przygotowały panie J. Bąk i Z. Skowronek. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.