Przychodzi czas kwiatów,
Przychodzi czas śniegów...
Przychodzi czas powitań,
czas bycia razem,
Przychodzi jednak czas pożegnań.

Dziś nadszedł czas pożegnania, lecz pamiętajmy, że „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to koniec początku”.
Wielkimi krokami zbliżają się do nas wakacje. My szóstoklasiści opuszczamy naszą szkołę, pozostali będą kontynuować tu naukę. Z tej okazji dziękujemy nauczycielom za trud włożony w nasze nauczanie i wychowanie oraz za okazaną cierpliwość. Na czas wypoczynku paniom dyrektor, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i Wam koleżanki i koledzy życzymy pięknej pogody, dużo zdrowia i radości, słońca czy to w górach czy na Mazurach. Wszystkiego naj…Niech ten wolny czas zapamięta każdy z Nas!

Absolwenci 2011/12

ImageW tym roku szkolnym czerwiec był, zgodnie z tradycją miesiącem rozgrywek szachowych w naszej szkole. Do udziału w turnieju  „królewskiej gry”, wywodzącej się z Indii, a znanej w Polsce już od XII wieku, zgłosiło się 27 chętnych uczniów ze wszystkich klas. Finałem były partie rozegrane  w poniedziałek 25 czerwca 2012 między uczniami klas    IV i VI. Bezkonkurencyjny w tej grupie okazał się Marcin Gratkowski – uczeń klasy VI. W grupie uczniów młodszych  ( klasy I – III) najlepszy był Michał Walicki z kl. III . Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wśród zawodników pojawią się również dziewczęta.

Wyniki turnieju:

Grupa młodsza:

1.      Michał Walicki, kl. III

2.      Antoni  Krajewski, kl. III

3.      Piotr  Dziadkowiec, kl. III

Grupa starsza

1.  Marcin Gratkowski, kl. VI

2.  Dominik Jamiński, kl. VI

3.  Jędrzej Gąsienica - Mazurkiewicz, kl. IV

Image12 czerwca uczniowie klasy IIa i IIIb wraz z wychowawczyniami p. E. Bobowską - Wenta i Z. Skowronek odbyli wycieczkę do Ogrodzieńca połączoną ze zwiedzaniem Groty Łokietka. Dzieje Polski budzą wielkie zainteresowania uczniów, rozwijają wyobraźnię i poczucie przynależności do naszej Ojczyzny. Zwiedzane miejsca wywarły na uczestnikach duże wrażenie. Mimo późnej pory powrotu i wielkiego zmęczenia wszyscy byli  szczęśliwi, że mogli zobaczyć takie ciekawe
miejsca.

Na zaproszenie Szkoły w Nowym Bystrem uczniowie wzięli udział w biegu sztafetowym w składzie: Joanna Kil, Maria Ciszek, Natalia Leszczyńska, Magda Górowska, Julia Noiszewska Nowina, Damian Jamiński, Jakub Twardosz, Krzysztof Wojciechowski, Piotr Poradzisz, Bartłomiej Sabała Stoch zajęli IV miejsce. Gratulacje!