Image W dniach 13.06. – 17.06.2011 roku klasa III b wraz z wychowawczynią panią Bernadetą Kurowską była na 5 – dniowej wycieczce szkolnej w Bodzentynie. Poznaliśmy wiele ciekawych miejsc i ludzi z pasją. Każdy dzień przynosił inne doznania, doświadczenia i nową wiedzę o otaczającym świecie. Zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Zabawek w Kielcach, Jaskinię Raj w Chęcinach, Park Jurajski w Bałtowie. Wspinaliśmy się na najwyższy szczyt gór świętokrzyskich – Łysicę, odwiedziliśmy również Ogród Doświadczeń mieszczący się w Krakowie. Wróciliśmy ze świadomością, iż poznaliśmy tylko namiastkę tego malowniczego terenu. Na Łysicy każdy z nas uderzył w kamień jako znak, iż kiedyś powrócimy na te tereny.

Image       Bardzo szybko upłynął nam kolejny rok nauki. Wraz z ostatnim dzwonkiem rozpoczęliśmy dziękczynną Mszę św. w kościele św. Antoniego na Bystrem. Ojcu Leszkowi- Robertowi Walkiewiczowi , który opuszcza Zakopane podziękowaliśmy za dwa lata nauki religii w naszej szkole oraz przygotowywanie uczniów klas drugich do I Komunii Świętej.
      Na pożegnalnym apelu swą obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Zakopane pan Janusz Majcher. Wyraził swoje wielkie uznanie dla pani Elżbiety Konopki Dyrektor naszej szkoły, pani Marii Zielińskiej zastępcy Dyrektora, grona pedagogicznego oraz całej społeczności szkolnej za osiągnięcia dydaktyczne i uzyskanie najwyższych wyników w sprawdzianie kompetencyjnym klas szóstych w Zakopanem. Pani Dyrektor przypomniała nam wszystkim ważne szkolne wydarzenia minionego roku- opowieść poparta była prezentacją zdjęć. Następnie pani Dyrektor wręczyła Pamiątkową Tarczę Szkoły wyróżnionym uczniom klas szóstych. Podziękowała rodzicom za pomoc, zaangażowanie i dar serca. Pani Dyrektor wręczyła dyplom uznania proboszczowi naszej parafii o.Tyberiuszowi  Mące dziękując za współpracę. Cieszymy się i jesteśmy dumni z naszych wspólnych osiągnięć.
      Na zakończenie uczniowie klas piątych dedykowali ostatnie przedstawienie szóstoklasistom opuszczającym szkolne mury. W atmosferze składanych życzeń, wypowiadanych słów wdzięczności za trud, wyrozumiałość i ogrom cierpliwości oraz wręczanych bukietów kwiatów rozstaliśmy się na długie dwa miesiące odpoczynku.

Pani Dyrektor wszystkim życzyła zdrowych, bezpiecznych wakacji, pełnych słońca i niezapomnianych wrażeń.

Image        20 czerwca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Szkolnym  Turnieju Sportowym. Współzawodnictwo miedzy klasami było do końca wyrównane. Ostateczny werdykt rozstrzygnęły dogrywki. Zwyciężyły klasy I a, II b i III a. Słodką nagrodę  otrzymał każdy zawodnik. Dziękujemy paniom Teresie Hoły, Elżbiecie Bobowskiej- Wenta i Karolinie Sikorskiej za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów.

Image      Ostatnią imprezą zorganizowaną wspólnie z rodzicami był piknik  z okazji Dnia mamy i taty oraz pożegnania dzieci 6-cioletnich. W prezencie dla rodziców przedszkolaki przedstawiły bajkę o Królewnie Śnieżce i wręczyły przygotowane przez siebie upominki. W dalszej części programu nastąpiło uroczyste pożegnanie sześciolatków. Dzieci ubrane  w stroje żaków wspaniale wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki przygotowane z tej okazji. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia zerówki oraz wyprawkę do pierwszej klasy. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wspaniałym rodzicom za ich serce i  zaangażowanie  w życie przedszkola.

Image W czerwcu przedszkolaki odwiedziły park dinozaurów.  Przy pięknej, słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać wspaniałe okazy prehistorycznych gadów, które zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie- były naturalnej wielkości, poruszały się i wydawały mrożące krew w żyłach odgłosy. Bardzo interesująca była przeprowadzona lekcja paleontologiczna, podczas której dzieci wcieliły się w profesjonalnych odkrywców. Przy pomocy rylca i młotka każde dziecko wydobyło z gipsowej skały szkielet dinozaura. Na Konic każdy odkrywca otrzymał certyfikat MŁODEGO PALEONTOLOGA.