ImageNiespostrzeżenie minął kolejny rok nauki. Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za wszystkie łaski otrzymane w ciągu roku szkolnego, za nauczycieli, którym zawdzięczamy trud przekazywania wiedzy i prosiliśmy Boga o bezpieczne, szczęśliwe wakacje. Na naszym pożegnalnym apelu zaszczycił nas swoją obecnością pan Wojciech Solik Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane. W czasie prezentacji multimedialnej pani Dyrektor przypomniała wszystkim najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Z dumą mówiła o wybitnych uczniach, którzy dzień wcześniej  otrzymali wiele nagród, książek, pamiątkowych dyplomów  oraz  gratulacji nie tylko za osiągnięcia w nauce, ale również za wyniki sportowe i prace społeczną. Pani Dyrektor uroczyście wręczyła wyróżnionym uczniom klas szóstych Pamiątkową Tarczę Szkoły. Podziękowała rodzicom za pomoc, zaangażowanie i wielki dar serca. Piątoklasiści w krótkim programie artystycznym pożegnali się ze swoimi starszymi kolegami obecnymi absolwentami przypominając im szkolne lata spędzone w „trójce”.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły pani Elżbieta Konopka życzyła wszystkim słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 2 września!

14 maja odbyły się zawody pływackie. W ogólnej klasyfikacji drużynowej dziewczynki zajęły IV miejsce, a chłopcy zdobyli srebro! Gratulujemy!

Image

Oto zawodnicy:  Zofia Gąsienica – Mikołajczyk  Im

Anna Janik  VI m

Jakub Guzik II m

Maksymilian Guzik III m

Dominika Świtalska III m

Oliwia Banachowicz IV m

Natalia Stępińska II m

Piotr Kruszewski II m

Szymon Świerk IV m

Bartłomiej Sabała –Stoch V m

12 czerwca na Równi Krupowej nasi uczniowie wystartowali w kolejnej edycji euroligi biegowej. Joanna Kil zajęła I miejsce, Maria Ciszek II miejsce, a Piotr Poradzisz III miejsce. Gratulujemy!!!

Image

18 czerwca odbyły się na Równi Krupowej zawody rowerowe. W ogólnej klasyfikacji drużynowej dziewczynki zdobyły II miejsce, a chłopcy III miejsce. Wielkie brawa dla naszych rowerzystów!!!

Joanna Kil I m

Maria Ciszek IV m

Sergiusz Morańda III m

Bartek Sabała Stoch V m

Liwia Kubin I m

Image10 czerwca 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas 4-6 „W kręgu indiańskich legend”. Uczniowie mieli przeczytać piękny zbiór, staro-indiańskich opowieści Okh - Sat, w których pokazany jest świat Indian, ich życie, wierzenia oraz obyczaje. Każdy uczestnik konkursu zanim dołączył do swojego plemienia otrzymywał imię wojownika. Barwy wojenne na twarzy dodawały mu odwagi do walki o miano najlepszego.

Po wielu zmaganiach p. Joanna Bąk Orla Perć i p. Sebastian Kłosok Zdarte Gardło wydali werdykt:

Maksymalną ilość punktów w teście wiedzy zdobyli: Ada Skupień Srebrna Strzała, Masza Kozachenko Gwiazda Polarna, Kuba Stawarz Myślący Orzeł i Asia Topór- Orawiec Czeski Niedźwiedź.

W turnieju zadaniowym plemiona zajęły:

I miejsce         HURONI                     28,5 p. (Asia, Michał, Natalia, Marta)

II miejsce        PUEBLA                     26,8 p. (Maks, Basia, Kuba, Klemens)

III miejsce       NAVAHO             25 p.  (Kuba, Zuzanna, Michalina, Agnieszka)

IV miejsce       KOMANCZE              24,3 p. (Masza, Zuza, Natalia)

V miejsce        CZIROKEZI               23 p.    (Dominik, Oliwia, Antek, Patrycja)

V miejsce        SZOSZONI                23 p.    (Sergiusz, Ania, Bartek, Ania)

VI miejsce       SEMINOLE                17,8 p.  (Ada, Klimek, Ula)

Gratulujemy!

Image7 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową, uprawniającą do poruszania się po drogach publicznych. W piątek czekał na uczniów test wiedzy oraz praktyczny sprawdzian jazdy na rowerze, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Uczniów egzaminował p. Kazimierz Opoka z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu przy współudziale pracowników policji. Okazało się, że egzamin na kartę rowerową wcale  nie jest taki łatwy, 16 uczniów pomyślnie go zdało. Gratulujemy!

ImageW maju 2013 odbywał się 3-etapowy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla klas 3-6 „Must be English” zorganizowany przez p. Agnieszkę Rafacz oraz p. Marię Gut- Kurniawa. W etapie szkolnym wzięło udział 15 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 6 solistów z naszej szkoły i 6 z zaprzyjaźnionej SP4.  Jury w składzie p. M. Gut- Kurniawa, p. A. Rafacz i p. M. Zygmunt oceniało wokal, choreografię oraz ogólny wyraz artystyczny młodych piosenkarzy. Oto jednogłośny werdykt:

I miejsce -Eryk Strączek SP4 i Paulina Socha SP3

II miejsce -Marta Pieróg SP3

III miejsce -  Jakub Bierć SP4

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za pracę włożoną w samodzielne przygotowanie się do konkursu. Mamy nadzieję, że przyszły rok dostarczy nam nie mniej radości i emocji niż  rok 2013!

Uczestnicy  konkursu „Must Be English 2013” z naszej Szkoły: Barbara Gąsienica, Szymon Gąsienica, Masza Kozachenko, Patrycja Łukaszczyk, Mateusz Mieszczak, Mateusz Mitan, Martyna Ochmańska, Marta Pieróg, Bartłomiej Sabała-Stoch, Maja Skrzypek, Paulina Socha, Ernest Szlamczyk, Dominika Świtalska, Karolina Topór–Orawiec, Joanna Topór - Orawiec.