Dnia 17.11.2006r. odbyło się pasowanie pierwszaków. Była to uroczystoœść przygotowana przez p.Elę Bobowską i p. Martę Pałahicką, z pomocą klas 6a oraz 4a. Uroczystoœść zaczęła się na trzeciej godzinie lekcyjnej. Myœślą przewodnią tego przedstawienia był œświat bajek i wróżek. Dzieci zostały zaczarowane przez "złą wróżkę" w żółtodzioby i nie mogły przystąpić do œślubowania."Dobra wróżka " obiecała im, że zrzuci z nich zły czar pod warunkiem, że wyruszą w dalekie podróże i przyniosą jej symbol każdej z krain: "PrzyjaŸźni", "ŒŚpiewu i Tańca", "Uœśmiechu" oraz "Miłoœści do Ojczyzny".Lecz wróżki z tych krain wymagały udowodnienia im, że dzieci mogą należeć do ich krain. Dzieci dzielnie sprostały każdemu zadaniu i zostały odczarowane. Po tych wszystkich ciężkich próbach mogły œślubować na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami. W ten sposób zostały przyłączone do wspólnoty szkolnej.Przedstawienie uważam za ciekawe!
relacjonowała Ania

Odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami. Na zebraniu ogólnym dyrektor szkoły omówił rolę i znaczenie opinii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wyjaœśnił, jak ważne jest powiadamianie szkoły o tym, że dziecko otrzymało opinię z poradni oraz w jaki sposób nauczyciele będą uwzględniać takie opinie w procesie edukacyjnym. W klasach 1 i 2 pedagog szkolny p. Maria Zielińska wyjaœśniała rodzicom znaczenie karnoœści i dyscypliny w czasie lekcji. Po zebraniach ogólnych odbyły się spotkania z wychowawcami klas. Wychowawcy poinformowali rodziców o aktualnych ocenach, o sukcesach i zagrożeniach. W czasie spotkania rodzice mieli okazję wysłuchać audycji na temat Parlamentu Europejskiego przygotowaną przez Samorząd Szkolny.