ImageDobiegł końca rok szkolny. W piątek o godzinie 8.00  społeczność naszej szkoły uczestniczyła we mszy św. dziękczynnej w kościele p.w. św. Antoniego. Ojciec Sancjusz przypomniał uczniom, że treść świadectw pisali sami przez cały rok. Wychowawcy jedynie to ujęli w słowa i przelali na papier.

Podczas uroczystej akademii słowa wdzięczności, podziękowania mieszały się ze wzruszeniami, smutkiem i radością. Pani Dyrektor przypomniała najważniejsze wydarzenia roku szkolnego i poparła je wyświetlanymi zdjęciami. Informacja, że nasi szóstoklasiści napisali na najwyższym poziomie sprawdzian zebrała wielki aplauz. Ośmiu najlepszych szóstoklasistów otrzymało Pamiątkową Tarczę Szkoły. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Michał Walicki, Adrianna Skupień, Kamila Podosek, Barbara Gąsienica, Szymon Nowak-Trzos, Dominik Adamczyk, Mateusz Mitan i Klemens Józefowicz. Gratulujemy!

W krótkiej części artystycznej klasy piąte pożegnały absolwentów Trójki i każdemu wręczyły słonika na szczęście. Szóstoklasiści z łezką w oku wypowiedzieli Pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, młodszym koleżankom i kolegom ostatnie „dziękujemy i żegnamy”. Słowa wdzięczności wyrazili także rodzice.

Pani Dyrektor jeszcze raz dziękując wszystkim za wspólnie przeżyty rok szkolny życzyła słonecznych, radosnych i pełnych przygód wakacji. Do zobaczenia 1 września!

Image21 czerwca „Ogniki Radości” pod kierunkiem s. Ewy Keffer po raz pierwszy wzięły udział w IV Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Nasza Szansa" w Wiśle.

W tym roku Festiwal zgromadził rekordową  liczbę uczestników - 51, zarówno solistów, jak i zespoły oraz chóry. Łącznie w czasie dwóch dni 19 i 21 czerwca na deskach Amfiteatru im. Stanisława Hadyny wystąpiło około 200 artystów.
Wyśpiewać swoją szansę przyjechali do Wisły uczestnicy z różnych miejscowości: Milówki, Knurowa, Bielsko-Białej, Katowic, Kuźni Raciborskiej, Zakopanego, Goleszowa, Dobieszowic, Dąbrowy Górniczej, Wisły. Konkurencja była bardzo silna!

Dziękujemy za miły, rozśpiewany i niezapomniany wyjazd w Beskid Żywiecki.

Image19.06.2015r. odbył się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 27 uczniów. Osobami egzaminującymi byli: sierżant Grzegorz Topolski, aspirant Grzegorz Wójcik oraz mgr.inz.Ewa Kuczyńska. Kartę rowerową otrzyma 20 uczniów: Cybulski Filip, Kubin Liwia, Sieczka Maria, Skóra Magdalena, Ustupska-Kaźmik Barbara, Zając Jakub, Folfas Jagoda, Jaźwiec Joanna, Chyc Gazdeczka Natalia, Wojtowicz Zuzanna, Zarzycki Szymon, Skrzypek Maja, Motak Aleksandra, Babiarz Sebastian, Kil Jakub, Dziadkowiec Piotr, Krajewski Antoni, Zając Gabriela, Zawadzki Kamil, Zwijacz Kozica Aleksandra. Gratulujemy!

ImageO 5 rano, 8 czerwca 2015 roku, uczniowie z klas IV b i V b rozpoczęli wycieczkę „Szlakiem Piastowskim”. W ciągu pięciu dni odwiedzili wiele pięknych i ciekawych miejsc, związanych z początkami państwa polskiego. W pierwszym dniu celem długiej podróży była Kruszwica nad jeziorem Gopło, miejscowość znana z legendy o królu Popielu. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Inowrocławia, odbyli spacer po pięknym parku uzdrowiska, mogli też pooddychać świeżym powietrzem w tężniach solankowych, po czym udali się na nocleg do pięknego hotelu we Wrześni.   Następne dni również obfitowały w wiele wrażeń. We wtorek w programie była osada w Biskupinie i Gniezno. W środę rano odbyła się niezwykła lekcja historii w multimedialnym „Muzeum Początków Państwa Polskiego”, potem zwiedzano Lednicę – wyspę, skansen „Muzeum wsi polskiej”oraz Pola Lednickie, gdzie co roku odbywają się modlitewne spotkania młodzieży. W czwartek na trasie znalazła się Katedra w Poznaniu, poznańska starówka i Ratusz ze słynnymi koziołkami, które pokazują się tłumom o godzinie 12.00, niezwykłe muzeum pisarza Arkadego Fiedlera w Puszczykowie oraz posiadłość Władysława Zamoyskiego w Kórniku. W piątek uczniowie odwiedzili „Muzeum Dzieci Wrześni”, miejsce upamiętniające strajk dzieci w 1901 roku. Potem udali się do Śmiełowa, aby zobaczyć pałac, w którym w roku 1830 goszczono poetę Adama Mickiewicza. To był niestety ostatni punkt wycieczki. Po obiedzie rozpoczęła się podróż do Zakopanego. W piątek, 12 czerwca o 22.30 wycieczka dobiegła końca. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chociaż trwała 5 dni, była za krótka.

Free Joomla! template by L.THEME