Image30 kwietnia dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami pożegnały Mieczysława Jasińskiego, który od 1995 r. był dyrektorem szkoły.

Za jego kadencji w 1999 roku szkoła otrzymała sztandar i nowego patrona Mariusza Zaruskiego. Szkoła uzyskała też certyfikat „Szkoły z klasą”. W 2008 roku powstało tu pierwsze w Zakopanem boisko sportowe pokryte sztuczną nawierzchnią. W listopadzie 2008 roku „Trójka” obchodziła swoje 100-lecie.

W programie artystycznym dzieci przypomniały zmiany, jakie zachodziły w naszej szkole. Przepiękny kosz kwiatów, upominki dla odchodzącego dyrektora były wyrazem uznania za 14 letnią pracę.

27 kwietnia szkolny teatr „Kwadrat” pod kierunkiem p. H. Jasiczek przygotował poranek Chopinowski. Występ, na który składały się scenki z życia wielkiego kompozytora przeplatane utworami Chopina granymi przez uczniów i absolwentów „Trójki” podobał się publiczności. Aktorzy teatrzyku Kwadrat swój występ zadedykowali dyrektorowi szkoły.

Image

ImageWdniach od 23-25 marca 2009 r. mieliśmy rekolekcje. W poniedziałek rano spotkaliśmy się w kościele Ojców Bernardynów na Bystrem. Nasz rekolekcjonista - ojciec Wojciech, odprawił drogę krzyżową. Potem wysłuchaliśmy wzruszającego kazania o łasce uświęcającej. Klasy 0 – 3 pojechały na pielgrzymkę do Ludźmierza.

We wtorek rano udaliśmy się do kościoła na Mszę Św. Kazanie wygłosił ojciec Wojciech. Potem drugie śniadanie i w drogę do Ludźmierza, gdzie zwiedziliśmy ogród różańcowy, w którym modlił się Jan Paweł II.

ImagePadający śnieg nie przestraszył zawodników. W środę 11 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach łyżwiarskich o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach wzięło udział 94 uczniów. Uczniowie z klas 1 -3 startowali w biegach na 100m, natomiast uczniowie klas 4-6 na dystansie 400 metrów. Zawody odbyły się na torze lodowym zakopiańskiego COS-u

Image29listopada był dniem otwartym w naszej szkole. Zaprosiliśmy rodziców i absolwentów. Został powtórzony spektakl przygotowany na 100-lecie szkoły. Po spektaklu nasi goście także obejrzeli wystawę. Niektórzy absolwenci nie kryli wzruszenia odnajdując siebie, lub swoich znajomych na starych zdjęciach. Wpisy w księdze pamiątkowej potwierdzają, że nasza inicjatywa była potrzebna.