ImageRozpoczęliśmy czas Adwentu, czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły spotykają się na codziennych mszach świętych roratnich o godz.7.00, podczas których ojciec Sancjusz przybliża im życie wielkich polskich świętych m.in. św. Wojciecha, św. Jana Pawła II, św. siostry Faustyny, św. Brata Alberta. Na graficznym „Drzewie Życia” umieszczają wizerunki poznanych świętych oraz ich dokonania.  Po zakończonej mszy św. dzieci już tradycyjnie są zapraszane przez ojców Bernardynów na drożdżówkę i ciepłą herbatkę.

Image8 grudnia uczniowie klas 1a, 2a, 2b, 3a, 3b udali się do Teatru Witkacego na przedstawienie pt. „Władca Skarpetek” w wykonaniu aktorów z Wałbrzycha. Było to spotkanie nie tylko z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku, ale także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszyły bohaterowi oraz małym widzom przez cały spektakl.

Image7 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Przybył do grzecznych dzieci, aby obdarować je prezentami. Swoją obecnością sprawił wszystkim wiele radości. Po cichutku wchodził do każdej klasy. Dzieci uroczyście przyjęły Mikołaja wierszykami, piosenkami i obdarowały go przez siebie wykonanymi rysunkami (św. Mikołaj też lubi prezenty)! W zamian za dobre serduszka otrzymały mnóstwo prezentów. Dziękujemy. Atmosfera była radosna i pełna emocji. To wyjątkowy dzień dla każdego dziecka.

Image6 grudnia na Placu Niepodległości miała miejsce impreza pod nazwą „Zakopiańskie Mikołajki - Festyn rodzinny”. Było bardzo wiele atrakcji dla dzieci i ich rodzin m.in. występ Majki Jeżowskiej, Teatr Jednej Miny, szczudlarze, zespoły regionalne, Chór Turliki, psie zaprzęgi, Fun Dog, kucyki, rozgrzewająca zumba i jumping-frog, uroczyste odpalenie światełek… Reprezentacja każdej szkoły dekorowała choinkę i wystawiała na kiermaszu własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Oczywiście przybył Święty Mikołaj i obdarował każde dziecko upominkiem.

ImageDnia 1 grudnia 2015 roku uczniowie kl. IIc, rodzice i wychowawczyni Bernadeta Kurowska  spotkali się w nietypowym miejscu - „Małpim gaju”.  Zabawy było, co niemiara. Udało się nam rozbić pinatę.  Smakowaliśmy sękacza, kopca mrówek, bananowca i lejącej się strumieniem czekolady. Z artystycznie pomalowanymi twarzami byliśmy nie do poznania. Po prostu pełne szaleństwo! Serdecznie dziękujemy Państwu Justynie Worwa i Grzegorzowi Słomczyńskiemu za  mile spędzony czas i ugoszczenie nas w „Małpim gaju”.