Image27 czerwca Mszą Świętą dziękczynną uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/14. Następnie na sali gimnastycznej Pani Dyrektor przedstawiła wszystkim zebranym  najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Podziękowała nauczycielom i wychowawcom za trud, cierpliwość, wyrozumiałość i profesjonalizm, rodzicom i Radzie Rodziców za współpracę, wsparcie i zaangażowanie. Pani Dyrektor  gratulowała szóstoklasistom zdanego egzaminu i życzyła dalszych sukcesów w gimnazjach. Najlepszym odchodzącym uczniom  Pani Dyrektor wręczyła Honorową Tarczę Szkoły.

Na uroczystości szkolnej po raz ostatni  był  proboszcz parafii p.w. św. Antoniego na Bystrem. Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie podziękowała Ojcu Tyberiuszowi za współpracę i okazywaną pomoc oraz życzyła częstych przyjazdów do Zakopanego.

Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane pan Mariusz Koperski wręczył pani Elżbiecie Konopce nominację na stanowisko dyrektora szkoły na kolejne pięć lat, życząc dalszej radości i satysfakcji z pracy. Podczas spotkania pan Koperski pożegnał także odchodzącą na emeryturę nauczycielkę wychowania fizycznego panią Iwonę Klimek dziękując Jej za 40 lat pracy w Szkole Podstawowej nr 3, za odpowiedzialność i  twórczy wkład w nauczanie i wychowanie kolejnych pokoleń dzieci.

Na zakończenie Pani Dyrektor skierowała słowa przede wszystkim do uczniów, aby po kilkumiesięcznej wytężonej nauce odpoczęli. Życzyła aby dobrze wykorzystali wakacje - oglądając przyrodę, uprawiając sporty, zwiedzając nowe miejsca, znajdując czas na czytanie książek. Życzyła, aby każdy wrócił po wakacjach pełen uśmiechu oraz energii do pracy w nowym roku szkolnym.

Do zobaczenia 1 września!

Image26 czerwca odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniom wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Nagrodzono także uczniów pracujących w Samorządzie Szkolnym, Spółdzielni Uczniowskiej „Słodki Kącik” oraz wolontariacie. Nagrody książkowe otrzymała również reprezentacja Szkolnego Pocztu Sztandarowego. Gratulujemy!

Image25 czerwca był ważnym dniem dla wszystkich przedszkolaków. W zerówce odbyła się bowiem uroczystość pożegnania starszaków, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością pani Dyrektor Elżbieta Konopka i pani Wicedyrektor Aleksandra Gąsienica Marcinowska. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który rozpoczęły Polonezem, a następnie wierszykami i piosenkami pożegnały Przedszkole.

Po części artystycznej przyszedł czas na oficjalne wręczenie dyplomów i wyprawek do pierwszej klasy. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy w szczególny sposób  angażowali się w życie Oddziału Przedszkolnego oraz przyczynili się do budowania dobrego wizerunku naszego przedszkola w środowisku lokalnym.

Wszystkim absolwentom życzę, by nadchodzące szkolne lata pełne były radości, cudownych wrażeń, nowych, fascynujących odkryć, sukcesów naukowych, sportowych i  artystycznych.

M.Z

Dziś starszych kolegów pożegnać wypada.

Odejdzie od nas dzieci gromada.

Niech wspominają w domu i szkole

Nasze kochane przedszkole.

.