ImageZakończyliśmy rok szkolny 2009/2010. Ostatni  dzień w szkole rozpoczęliśmy od dziękczynnej Mszy świętej w kościele OO Bernardynów na Bystrem. Podczas uroczystości szkolnych dyrektor szkoły pani Elżbieta Konopka podsumowała pracę uczniów w minionym roku. Wskazała na wysoki poziom sprawdzianu kompetencyjnego klas szóstych. Najlepszym uczniom zostały wręczone liczne nagrody, puchary i dyplomy. Podziękowaliśmy osobom, które wspierały nas w codziennej pracy. Przedszkolaki jak zawsze pełne wdzięku pożegnały klasy szóste. Szóstoklasiści w pięknych słowach wdzięczności zapewniali nas i swoje wychowawczynie panią Małgorzatę Sochacką i panią Lucynę Wolską, iż będą pamiętać i ocalą od zapomnienia lata spędzone w naszej szkole.

Przed nami wakacje. Wszystkim życzymy zdrowych, bezpiecznych i bardzo słonecznych dni wypoczynku. Do zobaczenia za dwa miesiące!

ImageOd 7 – 11 czerwca klasy Vb i VI b wraz z wychowawczyniami panią Matyldą Jędrzejowską i panią Lucyną Wolską przebywały na wycieczce we Wrocławiu i Kotlinie Kłodzkiej. Były to piękne dni. Przede wszystkim dopisała pogoda, a bogaty program pozwolił uczestnikom jak najwięcej zobaczyć.

Pierwsze trzy dni uczniowie spędzili we Wrocławiu. Wspólnie z panią przewodnik podziwiali najpiękniejsze zakątki tego pięknego miasta. W programie zwiedzania znalazł się zabytkowy Wrocław, ogród botaniczny i japoński, ZOO. Niewątpliwą atrakcję stanowiła wizyta w siedzibie telewizji wrocławskiej.

Image Księżniczki zapraszają

19.06. 2010r. zakończył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas II-III, w którym wzięło udział 86 uczniów. Nasze czytelnicze wędrówki „Śladami legend polskich” przebiegały od Bałtyku po Pieniny. Dowiedzieliśmy się jak powstał herb Pucka. Byliśmy na polach grunwaldzkich. W Poznaniu spotkaliśmy Króla Kruków. Wiemy dlaczego toruńskie pierniczki mają tak wyśmienity smak. Znamy moc czarodziejskiego młynka z Wieliczki. W Pieninach spotkaliśmy ducha nieszczęśliwej Brunhildy. A wszystko za sprawą kilku przeczytanych polskich legend.

Księżniczki Joanna, Zofia i Maria wręczyły najlepszym czytelnikom nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy w trzech konkurencjach: test wiedzy z lektury, czytanie ze zrozumieniem, praca plastyczna. Zwycięzców nagrodziliśmy gromkimi brawami! Każdy uczestnik konkursu wyszedł ze słodką nagrodą pocieszenia.

Chopinada 2010

,,Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”

Cyprian Kamil Norwid

W dniach 01.03 – 05.03.10 roku oraz 13.05.10 roku odbył się Szkolny Konkurs ,,Kompozytor sercu najbliższy” w ramach 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina mający na celu rozbudzenie zainteresowania wybitną postacią naszego bohatera narodowego Fryderyka Chopina oraz umuzykalnienie uczniów poprzez słuchanie bogatej literatury jego dzieł. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły.W klasach IV – V przebiegał w dwóch etapach:

Test wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina opracowany na podstawie strony internetowej http://pl.wikipedia.org/wiki/Fryderyk Chopin.

Test słuchowy z wybranych dzieł Fryderyka Chopina. Uczniowie klas I – III rozwiązywali test wyboru na podstawie wysłuchanych lekcji poświęconych Fryderykowi Chopinowi połączonych z wystawą oraz aktywnym słuchaniem utworów naszego bohatera.